Ekonomistler Platformu’nun uygulayıcılığı ile İstanbul Ticaret Üniversitesi ve İTO Bilgiyi Ticarileştirme ve Araştırma Vakfı ortaklığı ile İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “İNOFİNANS: Girişimciler için finansal yenilik modelleri ve uygulaması” projesi kapsamında 11 Mart 2020 tarihinde “Türkiye’de Yatırımcı-Girişimcisi İlişkisi” semineri, Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

“Türkiye’de Yatırımcı-Girişimcisi İlişkisi” seminerinde proje adına açılış konuşmasını yapan İNOFİNANS Proje Koordinatörü Emre Dalkılıç, katılımcılara “İNOFİNANS SEMİNERLERİ” serisi hakkında bilgi verdi. Bu seminerin Türkiye’de yatırımcı-girişimci ilişkisinin nasıl olması gerektiği hakkında önemli bir seminer olduğunu belirten Dalkılıç, girişimcilerin bu seminerden çok önemli çıkarımlar sağlayabileceğini belirtti.

“Türkiye’de Yatırımcı-Girişimcisi İlişkisi” seminerine konuşmacı olarak Melek Yatırımcı Bülent Kavaklı katıldı. Bülent Kavaklı, yaptığı konuşmada Türkiye’de yatırımcı-girişimci ilişkisinin nasıl olduğunu anlattı. Girişimcilerin yatırım almadan önceki süreçte yapması gereken sunumlar ile yatırım sonrasında girişimci-yatırımcı ilişkisinin nasıl olması gerektiğini anlatan Kavaklı, son bölümlerde soru-cevap sağladı.