Üniversiteler için sınıf ve ders programlama yazılımı olan Coursedog, önemli bir yatırım aldığını duyurdu. Columbia Üniversitesi’nde öğrenci olan iki arkadaş tarafından kurulan Coursedog, paylaşılan bilgilere göre 4,2 milyon dolar yatırım aldı.

Üniversitelerdeki sınıfların ve derslerin programlanabilmesi için bir işletim sistemi geliştiren Coursedog, Justin Wenig ve Nicholas Diao tarafından kuruldu. Oldukça basit bir çalışma mantığına sahip olan Coursedog, derslerin aldığı talep ve öğrenci sayısına göre yeterli kapasiteye sahip olan sınıfları belirliyor. Coursedog’un paylaştığı bilgilere göre bir söz konusu yatırım bir grup yatırımcı tarafından yapıldı.

Y Combinator mezunu da olan Coursedog’un paylaştığı bilgilere göre şirketin aldığı toplam yatırım ise 5,7 milyon dolara kadar çıktı. Paylaşılan bilgilere göre Coursedog’un şu an için 60’tan fazla kolej ve üniversite ile birlikte çalıştığını da ekleyelim.

Coursedog’un yazılımının özellikle çok fazla öğrenciye sahip olan üniversite ve kolejler için geliştirildiğini de ekleyelim. Coursedog yazılımını kullanan  en küçük okul ise yaklaşık 600 öğrenciye sahip. Önümüzdeki yıl içinde 100’den fazla üniversiteye ulaşmayı hedefleyen Coursedog, alınan yatırımı büyümesini hızlandırmak için kullanacak.