Apartman ve site yönetimi yazılımı Apsiyon, 5 milyon dolar yatırım aldı. Şirket, yeni yatırım turunda mevcut yatırımcılarından EarlyBird Digital East Fund ile birlikte Jak Baruh’u da hissedarlarının arasına ekledi. EarlyBird bu tura da katılarak 3. kez Apsiyon’a yatırım yapmış oldu.

Yeni yatırım ile birlikte Apsiyon’un aldığı toplam yatırım 10 milyon dolara ulaştı. Bundan sonraki süreçte hem Türkiye hem de yurt dışında hızla büyümeye devam edileceği bilgisi paylaşıldı. Her ay ortalama 500 yeni siteyi bünyesine katmaya devam eden Apsiyon, yurt içinde kullanıcılara sunulan hizmetlere yenilerinin ekleneceğini belirtti. Kudret Türk, yeni yatırım ile birlikte Türkiye’de rakiplerin ve site yaşamını kolaylaştıracak çözümler sağlayan şirketlerin satın alınması ile ilgili de bir bütçe ayıracaklarını söyledi.

Türkiye dışında Kıbrıs, Azerbaycan, Ukrayna, Karadağ ve Makedonya gibi ülkelerde de kullanımda olan Apsiyon’un 2020 yurt dışı açılım hedefleri arasında Avrupa ve Ortadoğu’da yeni pazarlar bulunuyor.

Türkiye genelinde 750 binden fazla konuta hizmet veren Apsiyon, toplu yaşam alanı yöneticilerine CRM’den finans yönetimine, bakım takibinden dijital güvenlik sistemlerine kadar birçok kritik iş sürecinde bir teknoloji platformu sunuyor. Yöneticilere sağladığı faydalara ek olarak konut sakinlerine de ortak alan rezervasyonu, talep takibi, aidat sorgulama, elektronik ödeme gibi kolaylıklar, sadece üyelere özel ücretsiz back-up hizmetleri, konsiyerj hizmetleri ve e-ticaret kampanyaları gibi özellikler sunuyor. Apsiyon’un şu anda 100’den fazla kişilik bir ekiple faaliyet gösterdiğini de hatırlatalım.