Türkiye’nin köklü kuruluşlarından ve son zamanlarda Vinci Girişim Sermayesi ile yatırımlarını duymaya başladığımızİnci Holding’in grup şirketlerinden ISM Minibar, konuk ağırlama sektöründeki öncü çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. ISM Minibar, yeni ürün ve proje geliştirmenin yanı sıra yatırım yapmak ve projelerini hayata geçirmek isteyen girişimcileri bir araya getirecek ISMART Tasarım Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Merkezin açılışında konuşan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök; “67 yıllık köklü geçmişi ile Türkiye ekonomisine ve kalkınmasına hizmet eden İnci Holding olarak katma değerli işler üretmeye, tüm iştiraklerimizde büyüme ve yatırım planları yapmaya devam ediyoruz. Konuk ağırlama sektöründeki lider iştirakimiz ISM Minibar, bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz yeni yatırımı ISMART Tasarım Merkezi ile hem şirketimizin hem de sektörün büyümesi için önemli bir adıma öncülük ediyor.” dedi.

ISMART Tasarım Merkezi’nin standart mühendislik çalışmaları yapan oluşumlardan farklı olduğunu vurgulayan ISM Minibar Genel Müdürü Niyazi Şencan ise, “ISMART ile ilgili hayallerimiz çok büyük. Burası yatırım yapmak ve projelerini geliştirmek isteyen birçok girişimciye ev sahipliği yapacak bir çatı olacak.” dedi.

Yenilikçi fikir sahibi girişimcileri ISMART Tasarım Merkezi’nden haberdar etmek ve hızlı şekilde projelerini hayata geçirebilecekleri platformlar hakkında bilgi sahibi yapmak için Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında Ege ve Akdeniz’de bir fikir yarışması düzenleyeceklerini belirten Şencan, “Fikir sahibi girişimciler ile ana sanayiyi bir araya getirerek büyük bir sinerji sağlayacağımız bu yarışmanın düzenlenmesine, başta üniversiteler ve teknokentler olmak üzere, konuk ağırlama sektörü içinde yer alan birçok özel kuruluşun da dahil olmasını hedefliyoruz. ISM Minibar olarak yeni yatırımımız ISMART Tasarım Merkezi’ni sektörümüzün hizmetine sunmaktan gururluyuz. ISMART, hem firmamıza hem de ülkemize değer katacak” ifadelerini kullandı.